Pokonferencyjna wycieczka górska „Piwo na Skałach”

Dołącz do pokonferencyjnej wycieczki i poznaj wyjątkową naturę Karkonoszy: jeden z niewielu regionów w środkowej Europie, w którym można podziwiać prawdziwą roślinność górską! Po podróży z Wrocławia w sobotę rano zaczynamy podchodzić wzdłuż grzbietu Karkonoszy na granicy z Czechami, z przepięknymi widokami na krajobraz polski i czeski i docieramy do schroniska górskiego. Następny dzień zaczyna się od wędrówki przez kosodrzewinę i górskie łąki, aż do szczytu Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy (1603m). Wędrówka kontynuowana będzie na grzbietem do czeskiej doliny Horni Mala Upa, gdzie nocujemy w małym browarze. Podczas zwiedzania możemy skosztować zimnego piwa na skałach Karkonoszy!

Zarejestruj się wcześniej, ponieważ liczba uczestników jest ograniczona do 20 osób.

Uwaga: Wycieczka nie jest niedzielnym, popołudniowym spacerem. Wymagany jest dobry stan zdrowia. Całkowita droga do pokonania (w dwa dni) to około 30 km, a trasa obejmuje różnicę wysokości (przewyższenia) sięgające około 1000m! Pogoda w górach nie jest pewna, zatem zabierz ze sobą odpowiednią odzież przeciwdeszczową, plecak i dobre górskie buty!

Plan wycieczki:

  • Dzień 1: Przejazd z Wrocławia do Karpacza, wędrówka na grzbiet (maksymalne przewyższenie około 800 m wysokości, ok. 12 km, 3-4 godz. pieszo) nocleg w Lucni Bouda (Link), czeski mały browar na wysoko położonych łąkach, woda do ważenia piwa pochodzi ze źródeł rzeki Łaby.
  • Dzień 2: Spacer z Lucni bouda na szczyt Śnieżki (1602 m, najwyższy szczyt w Karkonoszach), dalej grzbietem do Mala Upa (Cz). Odległość wędrówki około 10 km (3h), około 300 m przewyższenia Nocleg w hostelu mikrobrowaru Trautenberk (link).
  • Dzień 3: Podróż z Lucni bouda z powrotem do Wrocławia. Przybycie około południa.

Jest to wycieczka górska, dlatego prosimy o zabieranie dobrych butów turystycznych i odzieży odpowiedniej na potencjalne mokre warunki oraz niskie temperatury (nie tylko w browarach)! Wymagana jest dobra kondycja fizyczna!


Więcej informacji o miejscach: